Manicure, pedicure, tipsy Warszawa

Porady i choroby paznokci

Porady

Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie. Kliknij "zamknij", aby wyjść.

Dłonie

Wypielęgnowane dłonie są ozdobą każdej eleganckiej Kobiety.
Dla mniej odważnych Pań proponuje manicure biologiczny, odżywiający i regenerujący płytkę paznokcia. Wygląd naszych paznokci to nie tylko modny kształt czy kolor, to również zdrowie. Prawidłowo wykonany manicure jest podstawą do zdrowej płytki paznokcia.
Różne zabiegi stosowane w czasie wykonywania manicure odżywiają skórę i paznokcie.
Manicure to nie tylko zabieg. Manicure to również porada specjalisty. W czasie wykonywania manicure dowiemy się jakich składników odżywczych nam brakuje.
Dowiemy się jak pielęgnować nasze dłonie na co dzień żeby były piękne delikatne i zdrowe. Nasze dłonie i paznokcie wymagają bardzo dużo uwagi, ponieważ są narażone nie tylko na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, wilgoć, mróz i słońce ale również na detergenty.
Płyny do naczyń czy proszek do prania działają destrukcyjnie na płytkę paznokci. Wypłukują naturalne warstwy ochronne przez co dochodzi do utraty odporności. Nasze dłonie podatne są na choroby skóry i paznokci. Paznokcie wtedy pękają, rozdwajają się a skóra jest szorstka i popękana.
W moim profesjonalnie wyposażonym gabinecie zregenerujecie Panie swoje dłonie.
Wypielęgnujecie skórki oraz płytkę paznokcia. Poradzę też, co zrobić żeby dłonie były dłużej młode, a paznokcie zdrowe i piękne.

Paznokcie

Słabe paznokcie powinny być zawsze pokryte odżywką na bazie lakieru - wapienną lub proteinową.
Przeciwdziała się w ten sposób szkodliwym substancjom zawartym w wodzie, a szczególnie w detergentach. Ponadto woda szkodzi paznokciom rozmywając keratynę - paznokcie mogą stać się kruche i zacząć się wywijać. Do oczyszczania paznokci najlepiej używać zmywaczy bezacetonowych. Jeśli już musimy korzystać z acetonu należy potem dokładnie umyć dłonie mydłem.
Zawsze po myciu dłoni, przy rozmoczonej skórze należy nakładać na palce ręcznik frotte i delikatnie odsunąć skórki. Paznokcie lepiej piłować niż obcinać. Jeżeli przez nieuwagę naruszymy końcówkę łożyska paznokcia, może on się oddzielić od łożyska i zacząć rosnąć na boki lub wrastać.
Ryzykiem są też zbyt tępe ostrza, ich użycie może spowodować rozwarstwienie się paznokcia.
Do piłowania zdecydowanie polecam pilniki szklane. Nie są one tak agresywne jak metalowe. Drobinki z pilników metalowych mogą dostać się między warstwy paznokcia co znowu łączy się z jego rozwarstwianiem.
Niedoświadczonym Paniom w zakresie manicure nie polecam eksperymentowania na własnym zdrowiu.
Nieumiejętnie wykonanie manicure lub tipsów może prowadzić do różnych powikłań nawet takich jak grzybica paznokci. Tylko systematyczne wizyty u profesjonalisty gwarantują piękne i zdrowe dłonie i paznokcie

Tipsy

Tipsy zdobię kolorowymi żelami i akrylami, brokatem, hologramami, akrylowymi kwiatkami, ozdobami materiałowymi, suszonymi kwiatkami itd... Zawsze posiadam mnóstwo różnych ozdób takich jak cyrkonie, hologramy, nitki hologramowe, brokaty, naklejki, ozdoby materiałowe, cekiny, folie hologramowe, tłuczone muszle, suszone kwiaty oraz kilkadziesiąt kolorów lakierów.
Niektóre z moich prac można zobaczyć na mojej stronie w zakładce „galeria”.
Zabieg zakładania tipsów wykonuję tak, by nie narazić płytki paznokci na zniszczenia. Kształt, długość, rodzaj zdobienia, kolor itp. wykonuję zgodnie z życzeniem Klientek. Paniom, które nie są zdecydowane, staram się zasugerować rozwiązania pasujące do ich charakteru, wyglądu zewnętrznego i wykonywanego zawodu.

Tipsy nie tylko upiększają dłonie, ale również mogą być terapią dla paznokci. Polecam je szczególnie Paniom obgryzającym paznokcie. Tipsy zabezpieczają naturalne paznokcie przez co płytka ma szansę urosnąć i stać się zdrowszą. Jest to metoda upiększenia paznokci na dłużej. Należy je uzupełniać mniej więcej co 3 tygodnie, oczywiście w zależności od tego jak szybko rosną paznokcie. Przy każdym uzupełnieniu można zmienić zdobienia, więc Klientka może mieć co miesiąc inaczej wyglądające paznokcie.
Dla odważnych kobiet proponuję tipsy wykonane metodą żelową lub akrylową.
Tipsy w żywych kolorach zdobione brokatami, cyrkoniami oraz innymi pięknymi ozdobami takimi jak : tłuczone muszle, suszone kwiaty, akrylowe kwiaty, materiałowe kwiatki, oraz inne ozdoby..

Dłonie i paznokcie są naszą wizytówką.
W ogromnym stopniu wpływają na to jak nas postrzegają inni. Wygląd dłoni jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na nasze samopoczucie i pewność siebie.
Obecnie na każdym stanowisku mamy bezpośredni kontakt z innymi.
Coraz częściej reprezentujemy firmy na biznes spotkaniach czy konferencjach. Podajemy dłoń na przywitanie lub pożegnanie.
Niejednokrotnie podczas tych spotkań podajemy wizytówkę lub inne dokumenty. Wtedy nasz rozmówca podświadomie ocenia nas również po wyglądzie naszych dłoni i paznokci.
W takiej sytuacji zaniedbane lub zniszczone paznokcie mogą stać się powodem niepowodzenia.
Dlatego zachęcam Panie do odwiedzenie mojego gabinetu. Zabiegi , które proponuję sprawią że poczujecie się piękne i pewne siebie.

 

Pękające pięty – trudny problem!

To nie tylko defekt kosmetyczny powodujący, że każdy krok jest bolesny, ale również dolegliwość, która może być niebezpieczna. Przez poranioną skórę wnikają do organizmu bakterie i wirusy, a wtedy łatwo o zakażenie i poważne kłopoty zdrowotne.
Przyczyny:
Najczęstszą przyczyną pękania pięt jest niewłaściwa pielęgnacja, źle dobrane obuwie, nadwaga i nieodpowiednia dieta, zwłaszcza brak witaminy A oraz różne schorzenia np. cukrzyca.
Zapobieganie i leczenie:
Pęknięcia zwykle powstają tylko na zrogowaciałej części naskórka i wtedy wystarczą domowe zabiegi. Po codziennym wymoczeniu nóg i starciu specjalna tarką wcieramy krem do przesuszonej i zrogowaciałej skóry  lub maści natłuszczające, a następnie zakładamy bawełniane skarpety. Zabieg taki najlepiej zrobić rano i wieczorem. Raz na jakiś czas można zastosować uderzeniową dawkę witaminy A w kapsułkach – rozgnieść po jednej na piętę, wetrzeć ja w skórę i założyć bawełniane skarpetki.
Powinniśmy również uzupełnić nasza dietę w warzywa i owoce oraz regularnie przyjmować witaminę A+E.
Dobre efekty przynosi moczenie stóp w wodzie z siemieniem lnianym, które zmiękcza i uelastycznia skórę. Zalewamy w misce porcję nasion dwoma litrami wrzącej wody. Gdy ostygnie, moczymy nogi. Nie spłukujemy. Czekamy aż wsiąknie w skórę, nie osuszamy ręcznikiem.
Przy zrogowaciałej i suchej skórze raz w tygodniu pomocne będą ziołowe napary do moczenia stóp z następujących ziół: ziele krwawnika, liść brzozy, koszyczek nagietka (działają przeciwzapalnie), liście babki i nasion lnu (zawierają łagodzące śluzy), nasiona kozieradki (zmiękczają), ziele nostrzyka i korzeń żywokostu (zawierają allantoinę o działaniu kojącym i gojącym). Zioła można łączyć w dowolnej konsystencji, SA do nabycia w aptekach lub sklepach zielarskich.
Jeśli nie radzimy sobie z problemem, pęknięcia są o wiele głębsze i sięgają aż do skóry właściwej – należy wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Pięty krwawią, a niekiedy ropieją – konieczna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem.

Choroby

 1. Zmiany zanikowe

  Polegają na ścieńczeniu płytek paznokciowych lub jej całkowitym zaniku. Stan miejscowy zależy od rozległości i zaawansowania procesu chorobowego.
  Zmiany zanikowe paznokci wrodzone są wyrazem tzw. "defektu ektodermalnego" polegającego na zaburzeniach wzrostu różnych struktur i narządów pochodzących z tej samej części zarodka płodowego. Często obserwuje się więc współistnienie zaburzeń rozwoju paznokci, włosów, stawów czy nawet układu nerwowego. Zmiany zanikowe mogą pojawiać się także w związku z niektórymi chorobami przebiegającymi w obrębie macierzy i niszczącymi płytkę paznokciową. Niedobór niektórych aminokwasów, witamin i mikroelementów może spowodować zaburzenia we wzroście płytek paznokci. Głównym białkiem paznokci jest keratyna. Jest to nierozpuszczalne białko zawierające w dużej ilości aminokwasy siarkowe - cysteinę (17%) metioninę (0,5%). Dieta uboga w te aminokwasy może doprowadzić do osłabienia struktury paznokci ich ścieńczenia, rozwarstwień (głównie poprzecznych), łatwiejszej wrażliwości i kruchości.

  • atrofia
  • aplazja
 2. Zaburzenia połączenia płytki paznokciowej z łożyskiem

  oddzielanie się płytki paznokciowej

  Zmiany polegają na rozwłóknieniu części łożyskowej paznokcia9i stopniowym oddzielaniu płytki od podłoża. Oddzielanie rozpoczyna się na wolnym brzegu i postępuje w kierunku macierzy. Zmiany te często współistnieją z innymi chorobami skóry (głównie w łuszczycy) choć mogą pojawiać się bez żadnej uchwytnej przyczyny.

  złuszczanie płytki paznokciowej

  Zmiany polegają na całkowitym oddzielaniu i złuszczaniu pytek paznokciowych. Zmiany rozpoczynają się od nasady płytki paznokciowej. Często złuszczanie jest spowodowane znacznymi zaburzeniami w odżywianiu paznokcia, lub towarzyszy ciężkim chorobom infekcyjnym, odmrożeniom, lub urazom mechanicznym.

 3. Zmiany przerostowe

  szponowatość

  W chorobie tej dochodzi do znacznego przerostu i wydłużania się płytek paznokciowych. Na skutek znacznego przerostu płytki paznokciowe tracą połysk i przyjmują ciemnobrązową barwę. W przypadkach zaawansowanych zmian dochodzi do zakrzywiania się paznokci dając obrazy przypominające rogi baranie. Przyczyny szponowatości są różne:

  • u osób młodych najczęściej spowodowane są wielokrotne urazy płytek paznokciowych
  • u osób w wieku podeszłym zmiany związane są z zaburzeniami odżywiania paznokci

  paznokcie rurkowate -wrodzone pogrubienie paznokci (pachyonychia)

  Jest to dziedziczna choroba często współistniejąca z nadmiernym rogowaceniem dłoni i stóp.
  Paznokcie są zgrubiałe i nadmiernie uwypuklone w osi długiej, szersze u podstawy i zwężające się na wolnym końcu płytki. Pod płytką paznokciową gromadzą się zbite masy rogowe silnie związane z łożyskiem.

  palce pałeczkowate Hipokratesa (palce dobosza)

  W schorzeniu tym dochodzi do przerostu i rozszerzeniu płytek paznokciowych, a dystalne części palców powiększają się. Taki obraz przypomina pałeczki dobosza - stąd nazwa.
  Zmiany w obrębie palców rąk towarzyszą ciężkim i przewlekłym chorobom układu oddechowego i serca.

  zespół żółtych paznokci

  Paznokcie są w tym przypadku wyraźnie zgrubiałe, nieelastyczne, nadmiernie wypukłe co nadaje im kształt beczułkowaty. Obrąbek paznokci jest zgrubiały i spadzisty jakby wysztancowany, natomiast łąkotka jest zupełnie niewidoczna. Pogrubiałe płytki paznokciowe często przyjmują żółtawą lub żółtawo-zieloną barwę - stąd nazwa . Choroba często towarzyszą zastojowi chłonki w kończynach i astmie.

  szorstkość paznokci

  Przyczyna choroby jest nieznana. Zmiany w obrębie płytek paznokciowych pojawiają się najczęściej w dzieciństwie czasem dopiero w wieku dorosłym. Paznokcie mają szorstką powierzchnię jakby posypana szarym pyłem. Zmianom tym często towarzyszy wklęśniecie paznokcia.

  Koilonychia - wklęśnięcie płytki paznokciowej

  Przyczyną tego schorzenia są najprawdopodobniej zaburzenia w synchronicznym wytwarzaniu dwóch warstw płytki paznokciowej. Do zmian te często towarzyszą różnym chorobom ogólnoustrojowym .
  Objawy - Środkowa część płytki paznokciowej ulega szerokiemu płytkiemu zagłębieniu, a wolny brzeg paznokcia unosi się i wywija ku górze.

  Bielactwo paznokci

  Zmiany paznokciowe określane tym mianem nie mają nic wspólnego z bielactwem nabytym skóry. Są to zaburzenia w wytwarzaniu prawidłowej płytki paznokciowej stąd powinno się używać dla tego defektu określenia - bielactwo rzekome paznokci.
  Przyczyny powstawania zmian to: A) mechaniczne - głównie manipulacja narzędziami kosmetycznymi w okolicy nasady paznokci, urazy i mikrourazy płytki paznokci. B) toksyczne - obserwowane w zatruciach metalami (talem, arsenem)
  Objawy - zmiany mają charakter zmleczeń płytki paznokciowej o kształcie linijnym, pasmowatym, kropkowanym, gałązkowatym, nieregularnym. Zmiany najczęściej ustępują po wyeliminowaniu czynnika prowokującego. Jednak powstałe zmleczenia pozostają widoczne na płytce aż do jej złuszczenia.

 4. Zmiany paznokci w przebiegu innych chorób
  • grzybicy
  • infekcyjnych
  • łuszczycy
  • liszaju płaskim i innych dermatozach grudkowych
  • spowodowane urazami mechanicznymi
  • paznokcie wrastające
  • pourazowe uszkodzenia paznokci